WordPress 2.6 ile gelen Yazı Sürümleri…

Daha önceden internette gezinirken gördüğüm ama WordPress kullanmadığım için pekte ilglenmediğim bir yazıdan bahsetmek istiyorum size.

E-burhan`ın blogunda yer alan bu yazıya dikkatinizi çekmek istiyorum.

WP`in bu son sürümünde blogunuza yazdığınız yazıları her güncellemede vb durumlarda veritabanındaki aynı tablo altına sürekli eklemektedir. Buda kısa bir süre sonra veritabanınızı şişirmekten öteye gitmeyecektir.

Blogunuzda birden fazla yazar varsa belki göze alabilirsiniz bu şişmeyi ama sizden başka yazar yoksa gereksiz bir özellik şuan için.

Bu özelliği devre dışı bırakmak için ise yapılması gereken ufak bir işlem var;

Aşağıdaki satırı wp-config.php dosyanıza eklemek.

define('WP_POST_REVISIONS', false);

Hepsi bukadar.

WordPress 2.6 ile gelen Yazı Sürümleri…” hakkında 2 yorum

  1. merhabalar
    eburhan ın blog unda belirttiği düzenlemeyi yaptım fakat bazı hatalr aldım. bunlarıda yazının altındaki yorumlardan düzelttim şuanda yazılarım ekleniyor veritabanı şişmiyor fakat yönetim panelinden yazı eklemek istediğimde yada herhangibir işlem yaptığımda işlem gerçekleşiyor ama işlemin gerçekleştiğini belirten sayfaya yönelenmiyorum. yönetim merkezine geri gönderilmiyorum bembeyaz sayfada kalıyorum bunun nedeni nedir nasıl çözülebilir acaba yardımcı olabilir misiniz? teşekkür ederim

  2. @ismail, belirli bir hata almadığın için net birşey söylemek zor, fakat kullandığın eklentiler varsa bunları devre dışı bıraktıktan sonra tekrar deneyebilirsin, yazı ekleme yada güncelleme işlemlerini.
    Ben yazı sürümleri ile ilgili yazıda da bahsedilen değişiklik dışında bir şey yapmadım ve hatada almadım bu güne kadar. WP sürümünü güncellediysen eğer, eklentilerinde güncellenmesi gerekiyor olabilir. Sürüm uyuşmazlığıda yaşıyor olabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir