Visual Studio 2010`da Css Kodlarının Biçimlendirilmesi

Visual Studio 2010 ile css yazarken klavyenizden “CTRL + K + D” tuşlarına bastığınızda (varsayılan ayarlarla) yazdığınız css kodları aşağıdaki şekilde biçimlendirilecektir.

Fakat ben “CTRL + K + D” tuşlarına bastığımda yukarıdaki gibi değil aşağıdaki gibi, yazdığım şekli bozmadan, her satırda tek bir tanım olacak şekilde kodlarımın biçimlendirilmesini istiyordum.

Bu konuyu biraz araştırınca benzer sorunu yaşayan bir çok kişi ve çok da kolay bir çözümü olduğunu öğrendim :)

Visual Studio 2010 uygulamasını açtıktan sonra “Tools” menüsü altından “Options“`ı açıyoruz. Ardından sol kısımdaki listeden sırasıyla; “Text Editor” > “CSS” > “Formatting” bölümlerini seçiyoruz. Daha önce ayarlarını değiştirmediyseniz fotoğrafta görüldüğü gibi sağ kısımda “Expanded” seçili durumda olacaktır.

CTRL + K + D” tuşlarına bastığınızda css kodlarınızın her bir satırda tek bir tanım olacak şekilde biçimlendirilmesini sağlamak için “Style” başlığı altındaki ilk seçenek olan “Compact rules” seçeneğini işaretliyoruz (İşaretledikten sonra alt kısımdaki “Preview” kısmından nasıl bir biçimlendirme yapılacağını görebilirsiniz).

Seçim ardından “OK” tuşuna basarak yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz.

Kaynak: http://www.wiliam.com.au/wiliam-blog/better-formatting-in-visual-studio-2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir