Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen

Sen kalk yedek almadan sunucudaki tüm dosyaları sil, blog`un yamalı bohça gibi olsun :)

Sanırım uzun zamandır planladığım şeyi yapacağım bu sayede;

 • Özgün bir tasarım hazırlayacağım.
 • Giriş sayfası blog anasayfası yerine beni anlatan bir sayfa olacak, kartvizit veya hakkımda sayfası gibi.
 • Blog ise bir alt bölüm olarak konumlanacak.
 • Twitter ve Friendfeed gibi siteler yüzünden edindiğim kısa yazı yazma alışkanlığı sebebiyle daha çok mikro blog denilen bir yapıya sahip olacak blog`um.
 • Eski yazıları mevcut adresleri kaybolmayacak şekilde yeni sisteme aktaracağım diye düşünüyorum ama bakalım nasıl olacak :)
 • Yeni yapıda hali hazırda kullandığım wordpress altyapısı yerine kendim asp.net mvc ile hazırlamayı düşünüyorum tabi zaman bulabilirsem :) olmazsa yine wordpress ile devam edeceğim.
 • Bir de daha çok yazı yazmayı düşünüyorum, küçük notlar, tecrübeler, beğendim uygulamalar, siteler gibi. Blog yerine sosyal ağ sitelerinde yazdığınızda bir süre sonra o içeriklere ulaşmak çok zorlaşıyor ve sanki kalabalığın arasında kaynayıp gitmiş gibi geliyor. Bu sebeple sosyal ağ sitelerini daha çok blog`da yazdıklarımı paylaşmak üzerine kullanmayı planlıyorum tabi blog`da yer vermeyip sadece oralarda paylaşılacak şeyler de olacaktır.
 • Ayrıca monofact adı altında gerçekleştirdiğimiz projelerden de burada bahsetmeyi düşünüyorum.

Uzun zamandır planladığım diyorum ama bu saydıklarımı yapmam da uzun bir zaman alacak gibi geliyor bana ama haydi hayırlısı, sağlıcakla kalın efendim :)

Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen” hakkında 6 yorum

 1. Bencede Aykut abi zamanı gelmişti hayırlı olsun genç tasarımcı olarak elimden gelen yardım olursa yapabilirim :)

 2. Teşekkürler Yücel :)
  Kafamdaki zaman yönetimini hayata geçirebilirsem güzel olacak da bir türlü beceremedim :) Ayrıca sen de bir tozunu alsan iyi edersin blog`unun :)

 3. Oy oy kaya yuvarlandı :)) Tozunu alacağım alacağım, tasarımı yenilemedim bir türlü, bu haldeyken de yazasım gelmiyor. Bahanem güzel ama :p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir