Sağlık Bakanlığı Logo Yarışması” hakkında 40 yorum

 1. Sağlık Bakanlığı`nın web sitesinde yarışma sonuçları ile ilgili olarak şöyle bir açıklama yer alıyor;

  “Yarışma sonuçları seçici kurul toplantısı ardından 20 gün içinde Sağlık Bakanlığı web sitesinde açıklanacaktır.”

  Başvurular 1 Aralık 2008`de sona erdi, fakat kurulun toplanma tarihi ile ilgili bilgi web sitesinde yer almıyor. Konu ile ilgili olarak [email protected] adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

 2. Düzeltme, gözümden kaçmış özür dilerim…
  Şu adresten sonuşların açıklanması ile ilgili bilgi alabilirsiniz;

  Açıklamada başvuruların beklenenden fazla olması nedeni ile kurul toplantısının 3 Ocak 2009 tarihinde yapılması planlanıyormuş, toplantının ardından 15 gün içerisindede sonuçların açıklanması planlanıyor.

 3. Geri izleme: Sağlık Bakanlığı Logo Yarışması Sonuçlandı | Aykut Önen

 4. Sonuçlar açıklandı. Koskoca 2300 çalışma içinden bir taneyi bile beğenmemişler :)

 5. bu bir rezalet kendilerini ne zannediyor jüri anlamadım.2. ve 3. lük bile yok.emeğe saygısızlıktır bu bari birini seçip üzerinde düzeltme isteselerdi.çok saçma bir sonuç

 6. 2300 çalışmanın arasından hiç birinin beğenilmemesi, istenilenleri verememiş olması banada çok komik geldi açıkcası. Şu beğenilmeyen yada istenileni veremeyen 2300 çalışmadan bazılarını yayınlasalar bari, çok merak etmeye başladım çalışmaları.
  Beklentimi çok yüksekti yoksa bu 2300 adet çaışmayı hazırlayan arkadaşlar konuyumu anlamamışlar :)

 7. Gerçektende tam bir rezalet. İşin ilginç yanı çalışmaları da göremediğimiz için yorum yapamıyoruz. Sen işini gücünü bırak 1 ay boyunca çalışma yap bişeyler üret 3-5 kişi gelsin çalışmaları beğenmesin. Arkadaşın dediği gibi bari 2. 3. seçselerdi veya sadece 3. seçselerdi. Bu kadar çalışmaya hiç olmazsa hakaret etmezlerdi. Bence işin içinde başka şeyler var. Ya kriz nedeniyle ödülleri ödemek istemediler. Ya da onlar içinden kendileri sentez yapıp bir çalışma yapacaklar.

 8. O kadar çalışma arasından bir seçim yapılamamış olsada çalışmalar arasında elemeler yapılmıştır ve en azından son elemeye kalanları açıklayabilirlerdi. 2. yada 3.yü seçmek 1. seçilmeden pek mantıklı gelmiyor bana. 1. yoksa 2.yi neye göre belirlersiniz? belki en yakın buydu denilebilir. Aslında haklısınız böyle düşününce.
  Krizi bahane göstererek böyle bir davranış sergileyeceklerini düşünmek biraz abartı olur bence, ama burası Türkiye :) yinede düşünmeyelim biz.
  Çalışmalardan sentez yapma konusuna girmek bile istemiyorum, öyle birşey yapılacağını düşünmüyorumda.

 9. yine logo yarışması yine hayal kırıklığı maalesef.0/2300 ??? yav kime güveneceğiz öyleyse

 10. kendi öğrencilerine çizdirirler belki..ne de olsa özel üniversite, ne de olsa insanlar yedirmeye alışık..hala sinirim geçmedi valla :)

 11. 2300 kişi arasında bir seçim yapılamaması ilginç. Bu görev 4-5 kişi olan seçici kurula verilseydi. acaba nasıl bir şey yaparlardı çok merak ediyorum. Bildiğim tek şey, 2300 kişi arasına bile giremeyecekleridi. Denesinlerde görsüneler hodri meydan.bütün yarışmacı arkadaşlara saygılarımla

 12. Ne oldu, 2300 eser arasından uygun logo bulunamamış!

  http://www.saglik.gov.tr/TR/dosyagoster.aspx?DIL=1&BELGEANAH=33596&DOSYAISIM=ttnk.jpg

  Bu yarışmanın seçici kurulundaki bütün üyeleri kınıyorum, ve kara listenize almanızı tavsiye ediyorum:

  Prof. Dr. Ayşegül İzer
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üni, Güzel Sanatlar Fak. Grafik Tasarım Bölüm Başkanı

  Doç Dr. Can Bilgili
  Yeditepe Üni. İletişim Fakültesi

  Öğr. Görevlisi Hasan Fehmi Ketenci
  Galatasaray Üni, Kocaeli Üni İletişim Fak.

  Dr. Turan Buzgan
  Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

  Mine Tuncel
  Sağlık Bakanlığı Bakan Müşaviri

  2300 de ne yuvarlak rakam. Özen gösterilmediği belli.

  İleride bu yarışmaya katılan logolardan seçilen bir logonun bakanlıkça kullanıldığını görürseniz şaşırmayın. Birisi bu benim logom diye itiraz etmedikçe bizim de haberimiz olmaz zaten.

  Geçmiş olsun.

 13. yarışmada kullanacakları birşey olmaması gibi birşey olabilir ancak kullanılmayacak olması yarışma sonucu olmaması gibi bir durum ortaya koymamalı. 1. budur 2. şudur … satın alma yapılmayacaktır denilir… ancak yukarda söylenilen doğru gibi geldi bana ödül vermemek için böyle birşeye başvurulmuş olabilir…
  ancak sayın prof.ler, dr.lara yakışık almaz bir hareket doğrusu. Çok istiyolarsa kendileri birşeyler yapıp bize göstersinler bakalım neler olacak.

  Ayıp.

 14. Başarılı olmak etiket sahip olmaktan geçmiyor.Burası türkiye. Nice birimlerin , binlerce etiket sahibi fertleri var. Ama gel görelimki içleri boş yatatıcılıktan uzaklar. Düşünceleri sınırlıdır, ileriye gidemezler, Bu yarışmada bunun en güzel örneği. 2300 eser arasından bir eser seçememiş olmaları. İMZALAR KİŞİNİN AYNASIDIR. buyurun , her şey ortada. FAZLA SÖZE NE GEREK VARKİ

 15. emeğime acımıyorum, sadece seçici kulunun
  nasılda çaresizlik içinde 1.2.3. yü seçememişler olmasına. Yazık seçieci kurula,Böyle bir duruma düştüklerinden.Oysa sorsanız kendileride bilmiyordur, bundanda eminim neyi nasıl seçeceklerini.
  yazıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 16. wallaha dıkandımm..
  yazıklar olsunn !!hepp son son diyorum bi daha yolamıycam diyorum..gene dayanamıyorum
  bu 2300ümüzden parça parça alıcaklar koycaklar ortaya işte logo die..olacak olan bu yaani
  emeği geçen herkese saygılarımla..
  geçmişler olsunn:/

 17. sağlık bakanlığının logousunun ne olduğunu ben önceden biliyordum ama yinede çizdim gönderdim birşeyler olmadı. sağlık bakanlığının asıl logosu bence önde tabut arkasında imam onun arkasında da bu prof lar olurdu kanımca :)

 18. Zevksiz insanlar:) Eğer o kadar logo arasından 1 tane seçemeyiolarsa logolarda değil kendilerinde sorun aramalılar. O kadar özelliği *** kadar logoya kendileri soksunda görelim…

 19. Merhaba,

  Arkadaslar 2300 kisinin tasarimlarinin hicbirinin begenilmemesi gercekten ilginc.

  Ama Saglik Bakanligin sitesindeki o 3 tasarim da kötü ötesi. Gördügümde inanamadim. Matbaa öperatörünün elinden cikmis gibi. Cok emek verilerek yapildigini sanmiyorum. Bastan savma ve hic kafa yorulmamis. Yilanin ötesine gecilmemis. Yurtdisi logolari hic incelenmemis. Ben Almanyadaki logolari inceledim…gercekten modern, degisik ve yilan sembolünün kullanilmadigi logolar var. Bence bizde de bu tarz bir calisma yapilabilirdi.

  Bütün katilimcilarin eserleri böyle bastan savma ve kötüyse jüri üyelerine hak veririm.

 20. yazık walla hi emeklerimize yazıkkkk….bu insanların hepsinin amaçları farklı bizim gibi genç beyinleri kullanıp bizim üzerimizden iş yapıyorlar işte…biz tasarladık ne için ?kim için ?emeklerimizin bir değeri yok bu insanların gözünde…onlar sadece keyiflerine baklsınlar …BU ülkede çalışan insanların sırtlarından geçinsinle ve yastığa başlarını koyduklarında vicdanları sızlamasın …sızlamaz da …bu yarışmanın sonucunun açıklanacağı günü tüm arkadaşlarım sabırsızlıkla beklereken kim bilir onlar nerede ne halt ediyorlardı.sinirimi anlatmaya kelimeler yetmiyor…bu işler hiç de göründüğü gibi değil..bu sekılde işte….adaletsizce yapılıyor…nerde bi<zim sesimizz………….

 21. bu düzen böyle gelmiş böyle gider mi diyor aykut bey de ….?????

 22. Arkadaşlar öyle bir ülkede yaşıyoruz ki ne yapılan ayıbın kimse farkında ne de devlet ayıp yaptığının farkında !Rakama dikkat lütfen 2300… ortalama gibi birşey:)2305, 2299,2186 vb. Dikkat edin lütfen eserler nasıl incelenmiş gerisini siz düşünün. Hiç düşünülmeyen şeyler arasıda bu yarışmaya katılan genç ve hevesli sanatçıların heveslerinin bu sayede kırıldığı.İnanın bu yarışmayı kazanmak değil kazanan eseri görmek beni daha çok mutlu ederdi. Ve başımızdaki çok akıllı ama az düşünen adamlar şunu bilmeli ki daha sonra devletin yapacağı hiç bir yarışma veya benzer etkinlikler ben ve benim gibi genç beyinler tarafından ciddiye alınmayacak.Bide sorarlar niye beyin göçü oluyor diye, Kalın bu ülkede ve değersiz bir varlık olarak ölüp gidin.

 23. Bizim ülkenin havasinda bir tutukluluk var zaten. Verimli insanin hevesini öldüren bir hava. Bence de para ödülünü ödememek icin böyle birsey yaplimis olabilir.

  Jüri üyelerinin de bu konuda sucu olmayabilir.

  Yarismanin olumsuz sonuclanacagini tahmin edip yarismaya katilmadim.

  http://www.spaksu.com/tc-saglik-bakanligi-logo-yarismasi-sonucu/

  Yukarda verdigim linkde yapilmis olan üc tasarimi koymuslar.

  Ben emek vermenin ne anlama geldigini cok iyi bilirim. Logo veya amblem yapmak icin harcadigim enerjiyi. Bir harfin et kalinligiyla ugrasirken harcadigim zamani, ona uygun renk secerken harcadigim zaman ve konuya uygun bir tasarim olustururken yaptigim arastirmalara harcadigim zaman ve beyin sancilarini iyi bilirim.

  Ama o 3 tasarimda ben bu hissiyati alamadim.

 24. @fukuda, verdiğin likteki üç tasarım yazıyı yazan kişinin yarışmaya gönderdiği çalışmaları, Sağlık Bakanlığı`nın yayınladığı çalışmalar değil..
  Zaten yazıda da belirtmişler; “Yazının devamında katılım gösterdiğim logoları görebilirsiniz.” diye.

 25. emek veren tüm arkadaslarım bu rezilliği basına taşıyalım derim ben….sesimiz bu internet sayfasında kaybolmasın ankara da sıhhıyede yani çalışmalarımızın gittiği yerde bi eylem yapalım…ve herkese anlatalım bu adaletsizliği….

 26. Yuh artık bu kadar olur 2300 logoda birini seçemedilerse yazıklar olsun o jüriye başka diyecek bişey yok…o kadar insanın hakkını nerde verecekler merak ediyorum.

 27. LOGOLAR YAYINLANSIN- halk kendi logosunu seçecektir….

 28. ya ben istediğimi bulamadım.sağlık bakanlığının sembolünde neden yılan var? bilen varsasöylesin

 29. Yılan, geçmişte yaşamış bir çok uygarlıkta sağlık ve şifa anlamına geldiği için Sağlık Bakanlığımızın logosunda yılan kullanılmaktadır.

 30. Merhabalar Değerli Arkadaşlar;

  Fukuda’nın yazdığı yorum kendi fikridir saygı duyarım lakin internet’te yarışma hakkındaki yorumumu dile getirirken hazırladığım ve emek verdiğim logoları yayınlamak istedim. Bu cesareti gösterdiğim içinde gelen yorumlara açık olduğumu da onaylamış bulunuyorum. O yüzden yarışmadaki olumsuzluğuda yazımda da zaten belirttim.

  Teşekkürler.

 31. yahu şu sağlık bakanlığın ambleminde yılan neyi ifade ediyo?ya hemen cevap verin ne olurya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir