Kategori ve Etiketlerin Kaybolması

Blogunuzdaki kategorilerin ve etiketlerin bir anda kaybolduğunu gördünüz. Bunun üzerine sinirle yönetim paneline girerek kategorileri ve etiketleri tekrar eklemeye karar verdiniz. Fakat oda ne eklemeye çalıştığınız herşeyin zaten var olduğuna dair bir uyarı alıyorsunuz. İyi, var ama nerde ???

İnternette bi süre arama yapınca bu sorunun eklentilerden olduğuna dair bir bilgiye ulaştım. Bunun üzerine tüm eklentileri kaldırdım fakat sonuç değişmedi. Bende son yaptığım değişiklikleri düşünmeye başladım.

  1. Sağ kısıma bir metin alanı ekledim
  2. favicon.ico dosyasını ekledim

Bunların dışında yaptığım önemli bir işlem yoktu. Bende aynı adımları geriye alınca sorunun düzeldiğini gördüm. Sonra sağ kısıma eklediğim metin alanını tekrar ekledim ve sorun yoktu.

Aradan kısa bir süre geçmiştiki siteme tekrar girince sorunun devam ettiğini gördüm, metin alanını bir kez daha kaldırdım ama sorun devam ediyordu.

Bu iki işlem haricinde bir değişiklik yapmamıştım. İki işlemide iptal ettim, eee sorun neden devam ediyordu. Biraz daha düşününce bir önceki temam olan Buggy temasının sağ kısmını bileşenlerle birlikte kullanabilmek için ufak bir kod müdahelesi gerçekleştirmiştim. O temayıda kullanmadığıma göre hosttan silebilirdim. Silme işleminin ardından kontrol ettiğimde her şey yerli yerine oturmuştu.

Neyseki son kullanmaya başladığım Librio temasının herhangi bir kod taraflı bir müdaheleye ihtiyacı yok. Şuan için sorunsuz bir şekilde blogum yayında. Umarım tekrar sorun yaşamam.

Bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar şüphelendiğiniz tema ve eklentiyi sadece pasif hale getirmeyin mümkünse hostunuzdan silin. Bu arada favicon.ico dosyasını silince neden geçicide olsa sorun düzeldi hala anlamış değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir