Google`dan Çeviri Hizmeti

Google, kullanıcılarına sunduğu ücretsiz hizmetlere bir yenisini daha ekledi; Google Translate.

Henüz beta aşamasında olan Google Translate ile ister metinleri, ister web sitelerini bir kaç saniyede farklı dillere çevirebiliyorsunuz ve buna Türkçe`de dahil.

Çeviriler için mükemmel diyemeyiz fakat yeterli sayılabilecek seviyede Türkçe`ye çeviri yapabiliyor.

Kullanımını ise oldukça basit, http://translate.google.com/ adresine giriyoruz ve karşımızda “Translate text or webpage”  başlığı altında çeviri yapılmasını istediğimiz metni yada web sitesi adresini girebileceğimiz bir alan yer alıyor.

Buraya çevirisinin yapılmasını istediğimiz metni yada adresi girdikten sonra hemen altta yer alan iki adet dil seçeneğine yöneliyoruz. Soldaki yazdığımız metnin yada web sitesinin dilini, sağdaki ise çevirinin yapılmasını istediğimiz dili temsil ediyor.

Dil seçimlerinide yaptıktan sonra “Translate” butonuna basıyoruz.

Eğer çeviri yapılacak olan sadece metin ise çok hızlı bir şekilde yazdığınız metnin seçtiğiniz dildeki çevirisi karşınızda oluyor, çeviri yapılacak olan bir web sitesi ise sizi bir kaç saniye kadar bekletip adresini yazdığınız siteyi seçtiğiniz dilde çevirerek size sunuyor.

Google Translate sayfasında yer alan Tools bölümüne girerseniz mevcut web sitenizi ziyaretçilerinize seçtikleri dillerde görüntüleyebilecekleri küçük eklentiyide bulabilirsiniz. Bunun dışında Google Toolbar kullanıyorsanız araç çubuğunuza ekleyebileceğiniz, istediğiniz dillere hızlı çeviri yapabilmenizi sağlayan kısa yollarda mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir