Cuma Günü Fırtına Sonrası

Cuma günü öğleden sonra çıkan bir fırtına vardı biliyorsunuz. Ben böyle bir şeyi daha önce İstanbul`da hiç yaşamadım. Öncelikle bu olayda yaralananlara acil şifalar, can kaybı yaşıyan ailelerede baş sağlığı diliyorum.

Çalıştığım firmanın bulunduğu binanın çatısı gözümüzün önünde uçtu gitti, neyseki o sırada aşağıda kimse yoktu. Fakat bir çok yerde benzeri olaylar yaşanmış ve çok sayıda yaralı var.

İnternette bir çok haber yayınlandı felaket falan diye. Sonuçları açısından kötü bir durum olduğu inkar edilemez fakat uçan çatıları, devrilen minareleri düşününce doğanın gücünü değilde yapıların daha çok sağlam yapılmadıklarını düşünmeye başlıyor insan.

Birde bazı haberlere yapılan yorumlarda bu olayı sadece ramazanın bereketi, takdiri ilahi gibi niteleyenler var. Peki ama bu tarz doğa olaylarını artık önceden tahmin edebildiğimiz teknolojilere sahipken ve yaşanılan depremler ve sonuçları hala gözümüzün önünden gitmemişken neden gerekli denetimler yapılmaz bu yapıların inşa edilmesi sırasında anlam veremiyorum. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Oturduğum evin hemen yakınında bir bina var ve cuma günü orasıda büyük hasar gördü. İşin ilginç yanı binanın dış cephesinin ve çatısının yeni yapılmış olmasıydı. Aşağıdaki bir kaç kare sanırım daha net anlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir