Css ile Web Tasarımı

Web tasarımı ile ilgilenmeye yeni başlayan bi arkadaşımın isteği üzerine sadece css ile hazırlanmış basit bir web sayfası hazırladım. Css dosyasında her satıra detaylı açıklamalar yazdım, aynı şekilde web sayfasında da. Ne kadar basitte olsa bir kaç saatimi almıştı bu iş.

Bunun üzerine, yine css ile hazırlanmış ama daha detaylı bir tasarımı sizlerle paylaşma kararı aldım.

Görselliği 2. planda bırakarak önce çok basit, ardından biraz daha detaylı bir web sayfasını hazırlayarak burada yayınlamayı düşünüyorum. Tabi sizden gelicek fikirlere de açığım.

İnternette bolca kaynak var css`i anlatan. Tek tek konulara bölerek anlatılmış durumda zaten, bu yüzden benzer bir yapı sunmak istemiyorum ve yapacağım bu çalışma ile uygulama anında anlatmayı düşünüyorum. Yani şu özellik şu işe bu özellikte bu işe yarar diye tek tek css`i anlatmaktansa, kullanıldığı yerde açıklamasını yazarak neden orda o özellik kullanılmış onu vermek istiyorum.

Sonuçta elinizde genel hatları ile hazır bir web sitesi olacak ve css dosyasına baktığınızda hangi özelliğin neden orada kullanıldığını anlatan açıklamalar yer alacak. Aynı şekilde html kısmında da tabiki.

Neyse lafı daha fazla uzatmak istemiyorum, bu konuda düşünceleriniz yada istekleriniz varsa lütfen yorumunuzda belirtin.

Bende yorumlarınız doğrultusunda daha kullanışlı bir şeyler hazırlamış olurum böylece.

Css ile Web Tasarımı” hakkında 3 yorum

  1. Geri izleme: İyi Bayramlar | Aykut Önen

  2. […] Tamamlanmayı bekleyen 2 tane web projesi ve blog sayfamda yayınlamayı düşündüğüm ve “Css ile Web Tasarımı” başlıklı yazımda bahsettiğim çalışma bayramda beni bekliyor

  3. @Furkan diğer yorumlarını sildim. Çünkü ne demek istediğini anlamadım açıkçası…
    Yazının aynısını buraya kopyalamışsın sadece..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir