Vectorel Türkiye ve Dünya Haritası

Şehriderya sitesi vectorel olarak hazırlanmış Türkiye ve Dünya haritasını ziyaretçileriyle paylaşmış. Dosyalar; Adobe Illustrator ve Freehand 11 formatlarında sunulmuş.

Bi süre önce böyle bir Türkiye haritasına ihtiyacım olmuş ve aramalarım sonucunda istediğim bir harita çizimini bulamamış ve sonunda kendim hazırlamak zorunda kalmıştım.

Ben haritayı çizip projeyi tamamladım ve 1 hafta sonra burada arayıpta bir türlü bulamadığım haritayı yayınladılar, saolsunlar :)

Vectorel Türkiye haritasını indirmek için…

Vectorel Dünya haritasını indirmek için…

Css ile Kolay Menü Yapımı

Günümüzün web tasarım trendi olan Web 2.0`a uygun hoş görünümlü ve kullanışlı menüler hazırlamak isteyenler için bu işi sizin yerinize yapabilecek bir kaç web sitesinden, menü tasarımına farklı bir bakış açısı getiren değişik bir çalışmadan ve son olarak bu tarzda menülerin Photoshop ile nasıl tasarlandığına dair bir tutorial`den bahseden yazımı okumak isterseniz lütfen içeri buyrun…

Okumaya devam et

Menü Tasarım Yarışması Sonuçları

Tasarımcının El Çantası isimli blogunda Hasan Yalçın`ın düzenlediği menü tasarım yarışmasını daha önce burada duyurmuştum. Yarışma sonuçlandı, ilk üçe giren tasarımları aşağıda görebilirsiniz. Yarışma sonucu ile ilgili detayları da bu sayfada bulabilirsiniz. Yakında yarışmayı kazanan tasarımların psd dosyalarınıda yayınlayacaklarını duyurdular.

1. Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz

2. Ersin Köse

Ersin Köse

3. Erdoğan Çakmak

Erdoğan Çakmak