Böyle sözlüye can kurban :)

Rakısever biri olarak geçtiğimiz hafta incelediğim ve çokta keyif aldığım bir projeyi anlatmak istiyorum.
Tekirdağ Rakı, yıllardır Tekirdağın simgesi olan ürünlerinin en fanatiklerini aramak için yola çıkmışlar ve güzel bir site ile bir yarışma halinde bizlere ulaştırmışlar. “Tekirdağ Fanatikleri” adındaki sitede Tekirdağ Rakısı ve rakı kültürü ile ilgili değişik bir sözlüye katılıyorsunuz.

Bu sözlüde size soruları yöneltenler ise değişik genç, orta yaş ve dede yaşlarında farklı dönemlerin rakıcıları! Tabi durum böyle olunca soru soran karaktere göre de soruların zorluğu değişiyor.

Ben şu ana kadar en çok 7 sorudan 6 tanesini cevapladım ama hala Tekirdağ Fanatiği olmaya gücüm yetmedi.
Hepsinin ötesindeyse, bu değişik rakı ve rakı kültürüyle ilgili sorular karşısında bir çok değişik bilgi alma şansı buldum.

Eğer fanatik olarak haftanın Tekirdağ Fanatiği seçilirseniz, birinci olan yarışmacı 3 arkadaşıyla kendilerine özel bir fasıl gecesi kazanıyormuş. 2. ve 3. yarışmacılara da özel ajanda ve rakı kadehleri hediye ediliyor.

Bu kampanyanın diğer bir özelliğini ise yakın bir zamanda arkadaşlarımdan gelen bir resimle daha da sevdim. Kampanya markası bu konuda bilgili olan kişileri internet üzerinden bulmanın yanında hazırladıkları dokunmatik ekranlı (Touchscreen) cihazlarla seçkin mekanlarda dolaşarak siz arkadaşlarınızla otururken gelip bu yarışmaya anında katılabilmenizi sağlıyorlar.

Bu konuda ilk kez böyle bir örnek gördüm ve açıkcası markanın fanatiklerini onlara giderek aramalarını takdir ettim.

Eğer 18 yaşından büyükseniz ve ben de Tekirdağ Fanatiği olabilirim diyorsanız hemen http://www.tekirdagfanatikleri.com adresini ziyaret etmenizi öneriyorum.

Otur sıfır :)