Böyleyken Böyle

Twitter`da gerçek anlamda birilerini takip etmek imkansız. Bir haber sitesinin haberlerini, markanın duyurularını, sevdiğiniz bir blogger`ın yeni yazılarını, konser duyurularını gibi gibi. Hesabınıza giriş yapıyorsunuz, ekranınızdakileri hızlıca inceliyorsunuz hadi belki biraz daha eskilere göz atıyorsunuz daha da ötesi yok. Sonra bir kaç “tweet”`i “RT” yaptınız, iki kişiye “mention” yazdınız, iki tane de özlü söz yazdınız mı tamamdır :)

Bazı şeyler 2 ya da 3 şarkı boyunca sürüyor (ya da su soğuyuncaya kadar) bazıları da başka şehirlerde şarkılarda geçen saçma bir şeyi gerçekleştirerek hayatlarını daha da dayanılmaz kılıyorlar. Şarkıyı her dinleyişinde acısı ve pişmanlığı biraz daha büyüsün diye.

İnsan sağlık ile ilgili problem yaşadığında daha net düşünmeye başlıyor hayatındakileri, daha kesin kararlar alıyor, daha acımasız oluyor (kararları uygulamak açısından) biraz bencillik ile birlikte. Her şeyin öncelik sırası değişiyor, iyi de oluyor.

Şimdi Ne Yesek? adında uzuuuuun (neredeyse 2 yıl) bir süredir Monofact çatısı altında hayata geçirmeyi planladığımız ama bin bir türlü sebepten dolayı bir türlü hayata geçiremediğimiz bir projemiz vardı. Proje temelde siteye girdiğiniz saate (öğüne) uygun yemek tavsiyesi vermek üzerine kurulu ve şuan bu görevini layıkıyla yerine getiriyor. Bunun dışında bir kaç özellik daha olacak bunlarda zaman içerisinde netlik kazanacak. Çok yakın zamanda içerik (özellikle yemek görselleri için), projeye özgü bazı özellikler ve reklam konuları ile ilgili görüşmelerini yapıyor olacağız, bize şans dileyin :)
Bu görüşmeler öncesinde kapalı test yayınımızda kullanıcı olmak isterseniz simdineyesek.com adresine girerek e-posta adresinizi bırakmanız yeterli. Test yayını başladığında giriş yapabilmeniz için size bir kullanıcı hesabı oluşturacak ve bıraktığınız e-posta adresinize giriş için gerekli bilgileri göndereceğiz.

Haziran`dan Bugüne Kısaca…

Vakit kazanmak için paraya, para kazanmak için vakte ihtiyaç olması ne güzel bir kısır döngüdür.

Haziran ayının sonlarında resmi kuruluşunu gerçekleştirdik monofact isimli şirketimizin fakat hiç bahsetmeye fırsatım olmadı planlar ve projeler ile ilgili, ilk fırsatta artık.

Bir de Silverlight ile monoplay adında bir video oynatıcısı hazırlamıştık (geliştiricisi aslında Seçkin Şimşek :) ), 2. sürümü de hazır aslında fakat internet sitemize koyamadık henüz.

Asp.Net MVC ile ilgileniyorum şu sıralar, sanırım ve detaylı bir deneme projesi ardından yeni internet uygulamalarımızda kullanmaya başlayacağız, nedense heyecanlanıyorum :)

Taşındığımız yeni eve ulaşım biraz sıkıntılı olduğundan işten akşamları erken çıkmak zorunda kalıyorum ve bu durum çok fazla canımı sıkıyor, bazen işler yarım kalıyor mecburen ertesi güne erteliyorum fakat bütün akşam sıkıntı oluyor.

Tam da bu sırada Şebnem Ferah – Mayın Tarlası çalıyor radyoda;
“Sonuna kadar aşk ya, yanımdasın sanmışım”