Sahte Seçmen Tespiti

CHP İstanbul İl Başkanlığı www.sahtesecmen.org adresli özel bir web sitesi açarak insanların yaşadığı evde sahte seçmen olup olmadığını öğrenmelerini ve kolayca dilekçe hazırlayabilmelerini sağlamış. Konu ile ilgili CHP İstanbul web sitesinde yayınlanan habere buradan ulaşabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sizden; T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve güvenlik amacı ile sayfada yer alan güvenlik kodunu girmeniz isteniyor. Girilen bilgiler doğrultusunda seçmen kaydınızın bulunduğu adresteki(ev, yurt gibi) kişilerin listesine ulaşıyorsunuz.

Sizinle aynı yerde yaşamadığı halde listede görünen kişi yada kişiler var ise listeden o kişileri seçtikten sonra “Dilekçe Oluştur” butonuna basarak İlçe Seçim Kurulu`na İtiraz Dilekçesi örneğine ulaşabilirsiniz.

Bu dilekçeyi yazdırarak gerekli mercilere başvurabilir yada web sitesinde yer alan “Yardım Talebi” butonu`na basarak CHP İl Teşkilatından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

www.sahtesecmen.org web sitesine erişim imkanınız yoksa “Seçmen Sorgulama Telefon Hattını” 0212 276  31 11 numaralı telefondan arayarak yardım alabilirsiniz.

Cuma Günü Fırtına Sonrası

Cuma günü öğleden sonra çıkan bir fırtına vardı biliyorsunuz. Ben böyle bir şeyi daha önce İstanbul`da hiç yaşamadım. Öncelikle bu olayda yaralananlara acil şifalar, can kaybı yaşıyan ailelerede baş sağlığı diliyorum.

Çalıştığım firmanın bulunduğu binanın çatısı gözümüzün önünde uçtu gitti, neyseki o sırada aşağıda kimse yoktu. Fakat bir çok yerde benzeri olaylar yaşanmış ve çok sayıda yaralı var.

Okumaya devam et