Önce Sağlık, Sonra Babalar Günü

Tam bir yıl önce babalar gününde bir kaç kelam etmişim burada babamla ilgili ve yaptığı o güzel salata ve köftelerden bahsetmişim :)

Fakat 2009 pek iyi geçmedi, Ramazan ayının ilk haftasında anevrizma teşhisi koyuldu, tanıdık eş dost araya girdi ve 3 yıl sonrası için belki gün verilen ameliyat gerçekleştirildi ve neyse ki operasyon iyi geçti.

Dinlenme ve babamın ilaçlarla tanışma dönemi böylece başlamış oldu. Bu güne kadar sağlıkla ilgili bahar mevsiminde polen alerjisi dışında hiçbir sorunu olmayan adam her gün 3-4 ilaç alır olmuştu. Neyse bu dönemde atlatıldı sayılır, bu ayın sonunda kontrolleri var ondan sonra sanırım ağır olan ilaçlar bırakılacak diye ümid ediyoruz.

Bu dönemde annemin gösterdiği özveri kesinlikle yadsınamaz, her an yanından ayrılmadan babamın resmen gölgesi gibi peşindeydi. Bu ilgi biraz babamı şımartmış, annemi ise yormuş olabilir :) ama olsun sağlıkları yerinde olsunda.

Anlayacağınız 2009 sağlık açısından bize pek yaramadı, umarım 2010 yılı daha iyi geçecek.

Babacığım bir an önce iyileşte, karşılıklı birer kadeh rakı içip balkonda keyif yapalım artık :)

Önce babamın, sonra tüm babaların babalar günü kutlu olsun :)

Babama

Bu yazıyı babam belki okumayacak bile, belki haberi bile olmayacak. Az önce gazetesini alıp balkona geçti, gözlüklerini takıp haber başlıklarını okuyor. Hediyesini dün aldığı için keyfi yerinde :)

Babam sessiz sakin bir adamdır ama Adamdır. İş ve arkadaş çevresinden babam için hep duyduğum şey “adam gibi adamdır” lafı oldu. Bu da bana örnek oldu.

Babam biraz evcimendir, sanırım bunun sebebi ilk okulu yatılı okumasından kaynaklanıyor. Haftasonu babamı bi yerlere gezmeye gitmek için ikna etmek zor iştir, o işin hakkından da annem gelebilir :) başarısız olduğu zamanlar da yok değil tabiki. Evde gazetesini okumak dışarıda gezmekten daha keyiflidir babam için.

Birde çok güzel salata ve köfte yapar :) evde köfte yapılmışsa onu %100 babam yapmıştır ve kendi özel tarifleri vardır. Her geçen gün de kendini geliştirmektedir köfte konusunda :)

Babacığım yaptığın köfte ve salatalar için ellerine sağlık…

Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve hep birlikte geçirebileceğimiz güzel bir ömür diliyorum canım babama…