5 Yıllık Emektar ile Yollarımız Ayrıldı

Cuma akşamı çalışmanın tam ortasında bilgisayar kapanır ve bir daha açılmaz, Halil Sezai`den geliyor efendim; iiisssyyeeeeeeaaaaaaaaaannnnn

Daha önce 4 kere aynı sebeple (Ekran kartı ile ilgili bir problem) onarım gören 5 yaşındaki HP Pavilion dv9630 bilgisayarım hakkı rahmetine kavuşmuş bulunuyor.

Cumartesi günü apar topar gidip bilgisayar satın aldım. Önceki gece arkadaşların da önerileri ile birlikte bir iki tane model belirlemiştim kendimce, öncelik Dell markalı bir üründü.

Bilgisayarı satın aldığım Elektroworld mağazasında Dell`in ürülerinin kasalarının hiçte güven vermediğini gördüm özellikle klavyenin orta kısmında tuşlara basınca hissedilen bir boşluk vardı ki eyvahlar olsun. İşim yazılım ağırlıklı olduğu için o tuşlar bana lazım diyerek uzaklaştım ve Yusuf isimli satış temsilcisi arkadaşın da önerisiyle Samsung`un bir ürününe yöneldim. Kısa bir ürün incelemesi, Teknosa ziyareti internette hızlıca yapılan bir araştırma (benim telefonun yetmediği noktada Seçkin`den yardım istedim :) ) ardından Elektroworld`e geri dönüp bilgisayarı aldım.

Bilgisayar oldukça iyi; gerek donanımsal özellikleri olsun gerekse dış görünümü, ergonomisi özellikle klavyesini (şuan keyifle kullanıyorum o klavyeyi :) ) çok beğendim. Bir de “Enter” tuşu büyük, bir çok dizüstü bilgisayardaki gibi küçücük bir “Enter” tuşu altında virgül tuşu yok geniş geniş ferah ferah bir “Enter” tuşuna sahibim ki bu konuda takıntılıyımdır :) Ekranının mat olması ve arkanızdaki, tepenizdeki lambaların ya da açık alanda güneş yansımalarını görmüyorsunuz ve rahatça çalışabiliyorsunuz :) Bu bilgisayarı tercih etmemin en büyük etkenlerinden biri de bu özelliği oldu :)

Önceki bilgisayarımın ekranı 17″`di bu ölçüdeki bilgisayarların çoğunun fiyatı 3,500`den aşağı değildi bu sebeple 15,6″ olan modellere yönelmiştim. Tek çekincem attan inip eşeğe binmek gibi olmasa da çalışırken küçük ekran yüzünden biraz sıkıntı çekme düşüncemdi ama şimdilik her şey yolunda görünüyor. Zaten ekranın çerçevesi çok ince ve ekranın kullanılabilir alanı incelediğim ve gördüğüm 15,6″`ler arasında en büyük olanı.

Tek kötü şey ekrandaki “bir adet ölü piksel”, bunun dışında her şey dört dörtlük :)

Satın aldığım ve incelediğim ürünlerin marka / model bilgilerini, teknik özelliklerini ve satın aldığım bilgisayarın bir kaç görselini yazıya daha sonra eklerim, takipte kalın efendim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir